TELEFON: 0542 448 18 85

Rezistivite Yöntemleri

Rezistivite Yöntemleri

Su Arama-Bulma ve Su Sondajı

Yeraltı Suyu, Önemi ve İstifade Şekilleri:
Yeryüzüne düşen yağmur ve eriyen kar sularının derelerden akarak göllere veya denizlere ulaştığını hepimiz biliriz. Yeryüzünde buharlaşarak atmosfere çıkan ve bulutları oluşturan su daha sonra yoğunlaşarak tekrar yeryüzüne dönmektedir. Buna yağış diyoruz. İşte bu yağışların bir kısmı sel olarak göl veya denizlere gitmekte, bir kısmı bitkiler tarafından emilmekte, bir kısmı tekrar buharlaşmakta , bir kısmı ise geçirimli yer katmanlarına sızmaktadır. Bizi ilgilendiren yeraltı suyu işte böyle geçirimli yer katmanlarına sızarak oluşmaktadır.

Kullanım Alanları

Sahalarınızda ülkemiz çapında çok sayıda çoklu elektrot rezistivite çalışmalarında bulunan profosyenel ekibimizle istenilen metrajlara kadar maden rezervleriniz ölçülür. Diğer bölgelerdeki yerleriniz takip edilir.

Saha çalışmalarınızda 48 elektrot ve özellikle 96 elektrot tam otomatik rezistivite cihazımız ile ölçümler yapılır.sondaj lokasyon noktaları belirlenerek projelendirilir.

Ölçümlerimiz de elektrot aralıklarını 4 veya 5 metre aralıklarla yapmaktayız. Bu sebeple kablodaki elektrot aralıklarının 4 veya 5 metreyi geçmeden ölçüm alınmasının faydaları; sahadaki cevherin daha derin ve net ölçümler yapılmasını sağlar.